Loading…

Mbahet simpoziumi mbarëshqiptar në shkencat kompjuterike

  • 28/12/2016 | 08:21

Mbahet simpoziumi mbarëshqiptar në shkencat kompjuterike

Ministria e Diasporës, në bashkëpunim me Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, sot organizon simpoziumin mbarëshqiptar në shkencat kompjuterike.


Qëllimi i këtij simpoziumi, përveç prezantimit të punimeve nga shkencat kompjuterike, është edhe bashkëpunimi mes Ministrisë së Diasporës, Universitetit të Prishtinës dhe profesorëve shqiptarë të diasporës në këtë fushë.

Pjesëmarrës do të jenë profesorë të njohur shqiptarë të diasporës nga fusha e shkencave kompjuterike, si nga Austria, Gjermania, Italia, Franca, Suedia, SHBA-ja, Shqipëria, Maqedonia dhe Kosova.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë