Loading…

Mbappe: Ëndrra ime është të luajë në Lojërat Olimpike

  • 29/10/2021 | 13:09

Mbappe: Ëndrra ime është të luajë në Lojërat Olimpike

Sulmuesi francez ka zbluar një nga dëshirat e tij që e kishte si fëmijë.

Kylian Mbappe ka zubluar se gjithmonë ka dashur të luajë në Lojërat Olimpike, transmeton lajmi.net.

Futbollisti në një intervistë për L’Equipe ka thënë se shpreson ta përmbushë ëndërrën e fëmijërisë dhe të luajë për Francën në Lojërat Olimpike Paris 2024.

“Isha duke parë Lojërat Olimpike Londër 2012 kur kuptova rëndësinë e kësaj ngjarje globale”.

“Lojërat janë pikë referimi për sportin dhe sportistët në përgjithëse”.

“Duhet të kem qenë 13 vjeç, isha ende i ri dhe mbaj mend emocionet para ngjarve në Londër”.

“Lebron James, Kobe Bryan. Doja të shihja se çfarë bëri Usain Bolt në pistë. Të gjitha sportet e tjera, si dhe futbolli”.

“Atëherë i thashë vetes se edhe unë dua të jem atje. Dua të përjetoj Lojërat e Parisit”.

“Është një ndjenjë e brendshme sikur është fati im të marr pjesë në këtë festë të madhe në qytetin tim, në vendin tim”, tha Mbappe.

Sulmuesi synon të fitojë medaljen e artë në Lojërat Olimpike Paris 2024, pasi tashmë ka fituar Kupën e Botës dhe Ligën e Kombeve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë