Loading…
Mbappe shkruan historinë me kombëtaren e Francës, bëhet lojtari i parë që arrin këtë rekord
  • 12/10/2018 | 09:45

Mbappe shkruan historinë me kombëtaren e Francës, bëhet lojtari i parë që arrin këtë rekord

Kylian Mbappe është bërë lojtari i parë në histori të Francës që shënon 10 gola në kombëtare si adoleshent


Kylian Mbappe dje shënoi gol në barazimin 2-2 të Francës me Islandën në një ndeshje të karakterit miqësor, transmeton GazetaMetro.

19 vjeçari tani ka shënuar 10 gola në vetëm 25 paraqitjet e tij me ‘Gjelat’.

Ai kështu bëhet lojtari i parë që arrin shumën e 10 golave me Francën si adoleshent.

Kujtojmë që Mbappe në Kupën e Botës që u mbajt në Rusi ishte shpallur lojtari më i mirë i ri nga FIFA. /GazetaMetro/
Fotografia e Squawka Football

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë