Loading…

Mbetën pa punë nga 8 tetori, Sindikata e Ferronikeli proteston para Qeverisë

  • 28/10/2021 | 12:01

Mbetën pa punë nga 8 tetori, Sindikata e Ferronikeli proteston para Qeverisë

Sindikata e Pavarur e Punëtorëve “NewCo Ferronikeli” ka protestuar para Qeverisë së Kosovës.

Nga data 8 tetor, rreth një mijë punëtorë kanë mbetur të pa punë, pasi kompania ndërpreu punimet për shkak të krizën energjetike.

Ata kanë kërkuar trajtim serioz nga institucionet dhe zgjedhje të shpejt të problemit të tyre./EO

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë