Loading…

Mbi 100 emigrantë shpëtohen nga rojet bregdetare në Florida

  • 22/11/2022 | 15:42

Mbi 100 emigrantë shpëtohen nga rojet bregdetare në Florida

Sipas Rojës Bregdetare të SHBA’së, më shumë se 100 persona janë shpëtuar në një varkë të mbingarkuar të hënën përpara se ta godiste një kreshtë rëre në Florida. Për më tepër, ata informuan se nuk kishin njohuri në lidhje me kombësinë e emigrantëve dhe se gjendeshin në situatë dhe kushte të vështira, transmeton Gazeta Metro.


Në një postim në Twitter, Roja Bregdetare e SHBA’së ka raportuar se një varkë të mbingarkuar me emigrantë janë shpëtuar më shumë se 100 persona pranë Whale Harbour. Ky vend ndodhet në Islamorada, Florida.

Sipas raportimit, operacionet e shpëtimit filluan në orët e para të mëngjesit ditën e hënë./gazetametro.info

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë