Loading…

Mbi 100 mijë viktima nga virusi në Gjermani

  • 25/11/2021 | 08:21

Mbi 100 mijë viktima nga virusi në Gjermani

Gjermania është bërë shteti i fundit që ka regjistruar mbi 100,000 viktima me koronavirus, prej shpërthimit të pandemisë.


Sipas të dhënave të publikuara të enjten nga autoritetet gjermane, në periudhë 24-orëshe janë regjistruar 351 vdekje shtesë, duke e çuar totalin në 100,119.

Në Evropë, Gjermania është shteti i pestë që ka kaluar këtë shifër pas Rusisë, Mbretërisë së Bashkuar, Italisë dhe Francës.

Instituti Robert Koch, ka thënë se Gjermania ka regjistruar shifër rekorde të infektimit brenda një dite, përkatësisht 75,961.

Prej fillimit të pandemisë, Gjermania ka regjistruar më shumë se 5.57 milionë raste.

Spitalet kanë paralajmëruar se është duke u zvogëluar numri i shtretërve në dhomat për kujdes intenstiv dhe në disa lande, autoritetet kanë nisur të transferojnë pacientët nëpër rajone tjera./REL

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë