Loading…

Mbi 2 mijë të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

  • 17/06/2021 | 07:59

Mbi 2 mijë të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

2,250 persona kanë vdekur nga COVID-19 në Kosovë nga marsi i vitit të kaluar kur u paraqiten rastet e para, shkruan Gazeta Metro.


Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 67 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.174.

Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit u shënuan 15 raste të reja me koronavirus, dhe asnjë rast i vdekjes./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë