Loading…

Mbi 2000 pushues në pishinën e Gërmisë (Video)

  • 29/07/2017 | 21:33

Mbi 2000 pushues në pishinën e Gërmisë (Video)

Pishina e Gërmisë vazhdon të mbetët një destinacion i duhur për qytetarët të cilët qoftë për shkak të punës, qoftë për shkak të kohës nuk arrijnë të shkojnë në bregdete.


Në ditët që temperaturat po arrijnë nivele të larta, shuam qytetarët po kalojnë vikendet në këtë pishinë.

Menaxhues të kësaj pishine i kanë konfirmuar televizionit se numri i pushuesve në vikend ka kaluar mbi 2000 persona.

Nazmi Beqiri mbikëqyrësi i pishinës, për Tribuna Channel ka thënë se shpesh ndërdyjnë në rastet e lodhjes së notuesve, por që për këtë sezon nuk ka ndodhur asnjë rast i rëndë, ose me lëndime.

Ndërsa pushesit që po mundin temperaturat në ujin e Gërmisë janë shprehur të kënaqur me kushtet që ofron pishina.

Roni Morina një pushues tjetër i cili jeton në Danimarkë thotë se pishina i pëlqen shume dhe në Kosovë nuk shkon në asnjë pishinë tjetër.
Ai thotë se kësaj pishine nuk i mungon asgjë dhe i plotëson të gjitha standardet.

Gjithashtu shpëtimtari i pishinës rekomandon të gjithë pushuesit që të kenë kujdes me ujin dhe ata që nuk e dinë notin të vijojnë kursin në shkollën e notit në pishinën e Gërmisë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë