Loading…

Mbi 238 milionë të infektuar dhe mbi 215 milionë njerëz të shëruar nga virusi në botë

  • 09/10/2021 | 23:41

Mbi 238 milionë të infektuar dhe mbi 215 milionë njerëz të shëruar nga virusi në botë

Infektimet me COVID-19 janë duke shënuar rritje në të gjithë botën veçanërisht pas shfaqjes së varianteve të reja të këtij virusi.


Sipas World Meters që nga fillimi i pandemisë e deri tani janë infektuar 238 milionë e 269 mijë e 669 persona, kanë vdekur 4 milionë e 861 mijë e 082 persona dhe janë shëruar 215 milionë e 401 mijë e 312 pacientë, njofton Klankosova.tv.

Rajoni më i goditur në botë nga COVID-19 mbeten Shtetet e Bashkuara të Amerikës me 45 milionë e 161 mijë e 138 të infektuar, 732 mijë e 612 pacientë të vdekur dhe 34 milionë e 594 mijë e 386 të shëruar.

Vendin e dytë e zë India me 33 milionë e 952 mijë e 266 të prekur, 450 mijë e 621 viktima dhe 33 milionë e 264 mijë e 283 persona të shëruar.

Brazili zë vendin e tretë me 21 milionë e 550 mijë e 730 të infektuar, 600 mijë e 493 të vdekur dhe 20 milionë e 665 mijë e 273 të shëruar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë