Loading…

Mbi 2500 punëtorë të KEK’ut në protestë, duan kthimin e Njazi Thaçit

  • 04/06/2020 | 12:49

Mbi 2500 punëtorë të KEK’ut në protestë, duan kthimin e Njazi Thaçit

Rreth 2 500 punëtorë të Korporatës Energjetike të Kosovës janë mbledhur për të protestuar për mos respektim të vendimit të Inspektoratit për kthimin në punë të Nijazi Thaçit.

Punëtorët kanë tentuar ta thyejnë derën e hyrjes për tu futur në oborrin e Termocentralit “Kosova B” për të protestuar ashtu siç kanë paralajmëruar dy ditë më herët.

IndeksOnline mëson se në të gjitha njësitë janë duke protestuar rreth 2 500 punëtorë të KEK-ut të cilët ditë më parë e kanë nënshkruar peticionin ku i kërkohet bordit të ri të KEK-ut të respektohet vendimi i inspektoratit të punës për ta kthyer në vendin e tij, Njazi Thaçin

Punëtorët e Sigurimit kanë marrë urdhër që protesta të pengohet. Në vendin e ngjarjes tashmë kanë dalë edhe forca të shtuara të policisë së Kosovës për të menaxhuar protestën.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë