Loading…

Mbi 50 mijë qytetarë do ta pastrojnë Kosovën

  • 24/05/2017 | 09:10

Mbi 50 mijë qytetarë do ta pastrojnë Kosovën

Sot mbahet aksioni për pastrimin e tërë Kosovës, në të cilin do të marrin pjesë mbi 50 mijë vullnetarë të organizatës “Let’s Do It Kosova”.


Mbi 200 deponi ilegale të mbeturinave do të pastrohen në aksionin e sotëm, në kuadër të Fushatës “Ta pastrojmë Kosovën” për këtë vit, i cili do të nisë nga ora 10:00, në të gjitha komunat e Kosovës.

Ky aksion mbahet çdo vit, dhe qëllim ka vetëdijesimin për ambient të pastër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë