Loading…

Mbi 769 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e dytë kundër virusit

  • 10/12/2021 | 08:06

Mbi 769 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e dytë kundër virusit

Prej fillimit të vaksinimit në Kosovë janë dhënë 1.636.378 doza të vaksinës antiCOVID-19. Ndërsa, 769 mijë e 967 qytetarë janë vaksinuar edhe me dozën e dytë antiCOVID-19.


Kurse prej të enjtes (09.12.2021), ka filluar të jepet edhe doza përforcuese dhe doza e tretë e vaksinës antiCOVID-19.

Ndërkohë që sipas të dhënave të fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) një qytetar ka vdekur si shkak i infektimit me koronavirus, ndërsa 19 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me këtë virus.

Aktualisht në Kosovë janë 331 raste aktive me COVID-19.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë