Loading…

Mbi 80 deputetë të Kuvendit të Kosovës, janë të armatosur

  • 18/04/2018 | 20:27

Mbi 80 deputetë të Kuvendit të Kosovës, janë të armatosur

Më shumë se 80 deputetë të Kuvendit të Kosovës besohet se posedojnë armë.


Disa prej tyre e pranojnë publikisht se mbajnë armë se ndihen të rrezikuar – por të tjerët nuk pranojnë të flasin.

Por, armë në brez kanë edhe më shumë se 300 zyrtarë të tjerë të institucioneve të Kosovës.

Këtë shifër e ka konfirmuar për T7 Ministria e Punëve të Brendshme.

Në Ministrinë e Punëve të brendshme thonë se që nga paslufta janë legalizuar vetëm 8 mijë armë.

Por, besohet se edhe mijëra armë të tjera, të kalibravë të ndryshëm, gjenden ilegalisht në duart e qytetarëve të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë