Loading…

Mbi një mijë e 300 raste aktive me virus në Kosovë

  • 09/10/2021 | 08:23

Mbi një mijë e 300 raste aktive me virus në Kosovë

Rastet me COVID-19 në Kosovë kanë shënuar rënie të theksuar. Po ashtu edhe vdekjet kanë dukshëm në ditët e fundit.

Gjatë ditës së premte u raportuan vetëm 25 raste të reja të infektimit, ndërsa u shënua vetëm një viktimë.

Kurse rastet aktive me COVID-19 në nivel vendim ka rënë në 1,335.

“Nga 2.370 testime, 25 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 1 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 362 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.033. Në total numri i rasteve aktive është 1.335”, thuhet në raportin e fundit të MSh-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë