Loading…

Mbreteresha Elizabet me mesazh të rrallë për britanikët: Ne do të triumfojmë përballë kësaj sfide

  • 05/04/2020 | 21:27

Mbreteresha Elizabet me mesazh të rrallë për britanikët: Ne do të triumfojmë përballë kësaj sfide

Mbretëresha e Anglisë ka dhënë sot një mesazh të rrallë për kombin, teksa afërsisht 5 mijë persona në Britaninë e Madhe kanë humbur jetën nga koronavirus.


Mbretëresha 93 vjeçare, u shpreh se britanikët do t’ia dalin edhe përballë kësaj sfide. Ajo tha se është e vështirë të ndahesh nga njerëzit më të afërt, nga familjarët, për shkak të distancimit social. “Por ne do të bashkohemi sërish”, u shpreh Elizabet, në fjalimin e 4 të rëndësishëm gjatë mbretërimit të saj mbi 60 vjecar.

Mbretëresha ka shtuar se kjo situatë i kujton momente të Luftës së dytë Botërore.

Elizabet u ka kërkuar qytetarëve të respektojnë masat e kërkuara nga qeveria dhe ka shprehur vlerësimin e thellë për çdo punonjës në vijën e parë të luftës me pandeminë, çdo orë e të cilëve u shërben njerëzve. Mbretëresha ka theksuar se kjo është gjithsesi një betejë dhe përgjegjësi e çdo qytetari.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë