Loading…

Mbrojta e Afërt ‘godet’ kryeministrin Kurti në veturën e blinduar, nuk hapet fare rast në Polici

  • 19/09/2023 | 18:17

Mbrojta e Afërt ‘godet’ kryeministrin Kurti në veturën e blinduar, nuk hapet fare rast në Polici

Foto arkiv

Vetura e Mbrojtjes së Afërt të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti ka shkaktuar aksident trafiku, duke e goditur veturën e blinduar në të cilën ndodhej Kurti, javën e kaluar. Ky aksident, ndonëse ishte vetëm me dëme materiale siç duket kaloi edhe pa u raportuar në Polici nga eskorta e kryeministrit.


Burimet e Sinjalit kanë bërë me dije se automjeti që shërbën për pjesëtarët e Mbrojtjes së Afërt ka goditur veturën e KM, përballë “Newborn”-it në Prishtinë.

Sipas informacioneve që posedon Sinjali, në kohën e aksidentit, në veturë ka qenë edhe vet kryeministri Kurti.

Në pamjet që i ka siguruar Gazeta shihet se vetura e KM, e tipit BMW, ka pësuar dëme materiale në pjesën e pasme.

Por për këtë aksident, Policia nuk ka dhënë akoma asnjë përgjigje, që nga java e kaluar, prej kur gazeta posedon pamjet dhe informacionet dhe ka kërkuar një konfirmim zyrtar.

Lidhur me këtë, redaksia ka dërguar pyetje edhe në Inspektoratin Policor të Kosovës, por nga ky institucion kanë deklaruar se nuk kanë inicuar hetimet lidhur me këtë rast.

Kujtojmë se Mbrojtja e Afërt e Kurtit edhe më parë është përfshirë në aksidente trafiku, por që nuk ka pasur pasoja në njerëz.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë