Loading…

Mbyllet pika kufitare që lidh Kosovën me Malin e Zi, shkak reshjet e shtuara të borës

  • 05/02/2023 | 22:21

Mbyllet pika kufitare që lidh Kosovën me Malin e Zi, shkak reshjet e shtuara të borës

Si pasojë e reshjeve të borës, pika kufitare që lidh Kosovën me Malin e Zi, konkretisht në rrugën Kullë-Rozhajë është mbyllur për qarkullim.


Kjo është bërë e ditur në Qendrën Kombëtare për Menaxhim Kufitar.

Në përditësimin e kësaj qendre rreth orës 20:00, shkruan se pika kufitare në Kullë është mbyllur dhe është e patejkalueshme, Telegrafi.

Kjo pikë ishte mbyllur edhe në disa raste të tjera si pasojë e reshjeve të borës.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë