Loading…

Mbyllet pjesa e parë: City po e ”deklason” Liverpool’in

  • 02/07/2020 | 22:10

Mbyllet pjesa e parë: City po e ”deklason” Liverpool’in

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit anglez mes Manchester City-t dhe Liverpool-it.


‘Qytetarët’ e demoluan Liverpoolin në pjesën e parë dhe e mbyllën me epërsi prej 3:0, transmeton Indeksonline.

Golat i shënuan De Bruyne(45′), Sterling(35′) dhe Foden (45′).

Kjo është ndeshja e parë e Liverpool si kampion por nuk po tregohet i tillë sonte.

As Manchester City nuk ka asnjë presion, pasi vendin e dytë e ka ‘blinduar’

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë