Loading…

Mbyllet pjesa e parë: Ende pa gola në ndeshjen Portugali – Gana

  • 24/11/2022 | 17:49

Mbyllet pjesa e parë: Ende pa gola në ndeshjen Portugali – Gana

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes në mes të Portugalisë dhe Ganës, në kuadër të fazës së grupeve në Kupën e Botës.


Pas 45 minutave të parë rezultati është 0-0.

Sa i përket ndeshjes, portugezët ishin më të rrezikshëm dhe më kërkues, anipse s’e gjetën rrugën e rrjetës.

Në fakt, Ronaldo shënoi një herë, por paraprakisht bëri një ndërhyrje të palejueshme ndaj një mbrojtësi ganez.

Si përfundim, pjesa e parë nuk solli gola – me të dytën që pritet të jetë më intensive, sidomos nga portugezët.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë