Loading…

Mbyllet shkolla në Dragash, shkak COVID-19

  • 18/10/2020 | 22:41

Mbyllet shkolla në Dragash, shkak COVID-19

Për shkak të dyshimeve për COVID-19, komuna e Dragashit ka vendosur ta ndërpresë mësimin në shkollëm e mesme të ulët “Ruzhdi Berisha”.


Përmes një njofitimi, komuna ka bërë të ditur se ndërprerja e mësimit do vazhdojë deri në marrjen e rezultateve nga IKSHPK-ja, transmeton Zeri.info.

“Pas takimit të task forcës për arsim në Dragash , konsultimit me task forcën e shkollës dhe rekomandimeve të IKSHP u vendos që nesër të ndërpritet procesi mësimor në Shml “Ruzhdi Berisha” në Dragash me datë 19.10.2020 deri në arritjen e rezultateve nga IKSHPK-ja që pritet të arrijnë nesër pasdite”, thuhet në njoftim.

Në njoftim thuhet gjithashtu se dita e humbur zëvendësohet ditëve të shtune ose në fund të vitit shkollor.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë