Loading…

MC Kresha edhe një hap më afër ‘menaxhimit të Kantes’: Licencohet si trajner futbolli

  • 05/06/2023 | 13:01

MC Kresha edhe një hap më afër ‘menaxhimit të Kantes’: Licencohet si trajner futbolli

MC Kresha, një nga artistët më të dashur të zhanrit rep në Kosovë, është licencuar si menaxher futbolli, shkruan Gazeta Metro.


Reperi që quhet Kreshnik Fazliu njihet për pasionin e tij të madh për futbollin, këtë e kemi dëshmuar edhe me angazhimin e tij në studio televizive.

Ai ka qenë gjithmonë i rezervuar për të treguar preferencat e klubit të tij të preferuar, Liverpool.

Tani MC Kresha ka përfunduar të gjitha trajnimet e UEFAS-it për licencë në kategorinë C dhe pasionin e tij mund ta ushtroj shumë lehtë si profesion.

Diploma C e UEFAS-it është për trajnerët që kërkojnë të zhvillojnë aftësi për të ndihmuar lojtarët të përmirësohen dhe të dashurohen me lojën./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë