Loading…

Më 24 prill mbledhja e përbashkët Kosovë – Shqipëri

  • 12/04/2017 | 14:12

Më 24 prill mbledhja e përbashkët Kosovë – Shqipëri

Më 24 prill do të mbahet mbledhja e përbashkët e dy qeverive asaj të Tiranës dhe Prishtinës.


Këtë lajm e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, në konferencën e përbashkët për shtyp me homologun e tij nga Kosova, Enver Hoxhaj.

Kryediplomati kosovar i cili po qëndron  për vizitë në Shqipëri para se të takohej me homolgun e tij, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim me kreun e Kuvendit, Ilir Meta.

Në fokus të takimit ishte bashkëpunimi mes dy vendeve dhe zhvillimet e fundit në rajon.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë