Loading…
Me 298 kilogramë ia parashihnin fundin… Tash këtë bukuroshe askush s’mund ta njohë!
  • 11/10/2018 | 22:05

Me 298 kilogramë ia parashihnin fundin… Tash këtë bukuroshe askush s’mund ta njohë!

Para vetëm tri vitesh i ka pasur 298 kilogramë. Askush nuk ka menduar se mund të tëhollohet, është turpëruar nga vetvetja, ndërsa sot duket mrekullueshëm dhe mund të bëjë gjithëçka!


Transformimi i Amber Rachdi është shembulli më i mirë se asgjë nuk është e pamundur. Për herë të parë është paraqitur në emisioni në televizion “TLC” me qëllim që të humbasë peshë. Amber para tri vitesh i ka pasur 298 kilogramë dhe probleme të shumëta shëndetësore. Njëri prej më të mëdhenjve, krahas peshës tepër të madhe, ka qenë paaftësia për të qëndruar në këmbë apo të shëtisë më gjatë së 20 minuta, transmeton gazetametro.net.

Amber ishte në situatë tepër të vështirë, ndryshimi i ushqimit dhe aktiviteti i dozuar rezultuan me humbjen e disa kilogramëve. Kjo ishte vetëm hyrje në ndryshimin që pasoi.

View this post on Instagram

I’m turning 28 this month and I’m starting to see my age. Getting comfortable in changing skin is difficult but hopefully I can handle it with grace. #portraitofalady

A post shared by Amber Rachdi (@amberrachdi) on

Rachdi për një vite i ka humbur 172 kilogramë me ndihmën e zvogëlimit kirurgjik të lukthit, por ajo ka vendosur të mos ndalojë.

View this post on Instagram

I can't put "good at selfies" on a resume.

A post shared by Amber Rachdi (@amberrachdi) on

Pas ndërhyrjes kirugjike ka ndryshuar mënyrën e jetesës dhe rezultati është humbja e 182 kilogramëve.

“U nisa në këtë rrugë me qëllim që ta kem më mirë. As që kam ëndërruar se jetën do ta kem kështu fantastike. Teprica ime e peshës ishte burgi im. Tash jam e lirë dhe mund të bëj çfarë dua, kur dua”.

Shikojeni si ka qenë dhe si lëvizte:

/gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë