Loading…

Më 4 shkurt mbahet ankandi i Letrave me Vlerë

  • 28/01/2022 | 10:42

Më 4 shkurt mbahet ankandi i Letrave me Vlerë

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar se më 04 shkurt 2022 do të mbahet ankandi i parë për vitin 2022.


Sipas komunikatës për medie, në këtë ankand, do të emetohen Obligacione me maturitet 3 vjeçar në shumën prej 25 milionë euro.

“Investimi në Obligacione është investim i sigurt, i garantuar me Ligjin për Borxhin Publik, ku interesi i përcaktuar nga tregu ju garantohet për të gjithë kohëzgjatjen 3 vite dhe është tërësisht i liruar nga tatimi”, thuhet në komunikatë.

Ndërkaq, MFPT ka udhëzuar që për detaje rreth pjesëmarrjes në ankande për blerjen e letrave me vlerë, të kontaktohet ndonjëra nga Bankat Komerciale që operojnë në Republikën e Kosovës.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë