Loading…

Më 64 vota për, kalon në lexim të parë Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike

  • 12/10/2020 | 11:00

Më 64 vota për, kalon në lexim të parë Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike

Më 64 vota për, ka kaluar në lexim të parë Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike, shkruan Gazeta Metro.


Kjo është hera e shtatë që ky projektligj është dërguar për votim.

Në seancën e sotme pro kanë votuar 64 deputetë, teksa dy partitë opozitare PDK dhe VV nuk kanë marrë pjesë fare në votim.

Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike do t’u mundësojë qytetarëve kontributpagues të tërheqin 10 për qind të mjeteve nga llogaria e tyre në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]t
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë