Loading…

Me apo pa shkallë, muri është mur

  • 11/12/2016 | 11:50

Me apo pa shkallë, muri është mur

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, këtë të diele ka zgjedhur që ditën ta nis duke u marrë me politikë të nivelit nacional.

Ai ka shkruar në rrjetin social Twitter, ku ka komentuar zhvillimet e fundit në Mitrovicë, ku po ndërtohet një mur i cili do të jetë pengesë e lëvizjes në mes të pjesës jugore dhe asaj veriore të qytetit, transmeton gazetametro.net.

Ai ka komentuar deklaratat e BE’së, se murit do t’i shtohen shkallët, që njerëzit të mund të lëvizin.

“Shkallë e pa shkallë, muri është mur.  Edhe me ly bukur, muri mbetet mur. Simbol i ndarjes e jo i ribashkimit”, ka thënë Ahmeti në komentin e tij në Twitter. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë