Loading…

Me çifteli e këngë patriotike, Ballkani po feston fitoret e tyre në oda

  • 24/09/2020 | 16:18

Me çifteli e këngë patriotike, Ballkani po feston fitoret e tyre në oda

Klubi i futbollit “Ballkani”, pas çdo fitore po feston në odë ku ekipi dhe shtabi teknik po mblidhen, dhe po festojnë me këngë patriotike, shkruan Gazeta Metro.


Krye-ndeshja e javës së dytë në Superligën e Kosovës ka qenë Ballkani-Feronikeli, ku ndeshja i ka takuar skuadrës nga Suhareka.

Skuadra e Ismet Munishit u përball dje me Feronikelin, skuadrën e Afrim Tovërlanit.

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Suharekë, portokallinjët fituan 3 me 2, me tri gola të Mirlind Dakut.

Ndërkaq si pas fitores ndaj Besës javën e kaluar, edhe dje pas fitores ndaj Feronikelit, Ballkani ka festuar në një odë burrash.

Trajneri Ismet Munishi së bashku me presidentin e klubit, Arsim Kabashi dhe disa pjesëtarë të tjerë të klubit, kanë festuar me këngë rapsodike në një odë diku në Suharekë.

Pamjet i ka publikuar vet Munishi në Facebook, ku shihet edhe atmosfera tejet festive pas ndeshjes me “Niklin”. /gazetametro.net

Publiée par Ismet Munishi sur Mercredi 23 septembre 2020

Publiée par Ismet Munishi sur Mercredi 23 septembre 2020

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë