Loading…

Me Cityn ‘s’ka hajgare’: Mahrez i pandalshëm, shënon edhe golin e dytë kundër PSG’së

  • 04/05/2021 | 22:35

Me Cityn ‘s’ka hajgare’: Mahrez i pandalshëm, shënon edhe golin e dytë kundër PSG’së

Skuadra angleze shumë pranë finales së madhe të Stambollit.


Manchester City e ka thelluar epërsinë kundër Paris Saint-Germain në 2:0 në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku përsëri realizator i golit është Riyad Mahrez.

Përmes një asistimi të yllit anglez Phil Foden, Mahrez arrin të shënojë golin e dytë personal, në minutën e 63’, duke e thelluar rezultatin në 2:0, dhe në përgjithësi 4:1.

Me këtë rezultat Manchester City kualifikohet në finale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë