Loading…

Me dështimin e Mustafës, vendi duhet të shkojë në zgjedhje

  • 25/04/2017 | 21:56

Me dështimin e Mustafës, vendi duhet të shkojë në zgjedhje

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, është takuar në Bruksel me Komisionarin Evropian për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos për të diskutuar hapat përfundimtarë të nevojshëm për të përmbushur kërkesat e mbetura të dialogut të liberalizimit të vizave me Kosovën.


Zëdhënësja e Komisionit Evropian Tove tha për Tribuna Channel se Avromoplos vlerëson përpjekjet e kryeministrit Mustafa për demarkacionin me Malin e Zi dhe por që ka kërkuar nga ky i fundit që demarkacionin ta dërgojë në Kuvend.Si i tillë ky kusht i BE-së mbetet i pa ndryshueshëm, dhe i pa negociueshëm.

Deputeti nga radhët e PDK-së, Adem Grabovci, e konsideron si dështim hapin e kryeministrit Mustafa për largimin e këtij kushti për liberalizim të vizave.Madje Grabovci tha se nëse nuk kryhen çështjet madhore për të cilën kanë lidhë koalicion, atëherë duhet t’i hapim rrugë zgjedhjeve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë