Loading…

‘Me ju çlirimtarë’: Kështu do të organizohet protesta e OVL të UÇK’së, të shtunën

  • 08/06/2021 | 16:34

‘Me ju çlirimtarë’: Kështu do të organizohet protesta e OVL të UÇK’së, të shtunën

Organizata e Veteranëve të Luftës (OVL), e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), ka dhënë detaje për protestën që pritet të mbahet të shtunën në Prishtinë për siç i konsiderojnë ata, “fyerjet që po bëhen ndaj UÇK’së”, shkruan Gazeta Metro.


Me anë të një shkrimi në Facebook, sekretari i kësaj organizate, Faton Klinaku, ka thënë se të shtunën do të ketë aktivitet protestues përmes artit.

“Këtë përvjetor të ditës së çlirimit të Kosovës, po e presim pa prezencën e krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, prandaj e kemi obligim moral e njerëzor që në këtë ditë të veçantë për vendin tonë, të jemi në përkrahje të tyre”, ka shkruar ai.

Kësisoj, në këtë manifestim, qytetarëve i është bërë thirrje që të shkruajnë “me ju çlirimtarë”.

Më poshtë shkrimi i plotë i tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë