Loading…

Me ndihmën e portierit, Timo Werner debuton me gol për Leipzig

  • 13/08/2022 | 17:03

Me ndihmën e portierit, Timo Werner debuton me gol për Leipzig

Qendërsulmuesi gjerman, Timo Werner ka shënuar golin e epërsisë për Leipzig në ndeshjen kundër Koln në kuadër të javës së dytë të Bundesligës, transmeton Gazeta Metro.


Në minutën e 36’të të takimit ish-sulmuesi i Chelseat realizoi gol nga një distancë mjaft e largët, por pa ndihmën e portierit të Koln ky gol nuk do të realizohej.


Rezultati momental në këtë përballje është 2-1. Për Koln barazoi rezultatin në minutën e 40’të sulmuesi, Florian Dietz, ndërsa për të rikthyer përsëri avantazhin u përkujdes, Christopher Nkunku.

Timo Werner u largua nga ‘Blutë e Londrës’ gjatë kësaj vere dhe u rikthye te skuadra gjermane pas një aventure dy vjeçare jo edhe shumë të mirë në Premier League. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë