Loading…

Më në fund: Kjo është shishja e cila e ndalë zjarrin për një minutë

  • 09/05/2019 | 20:19

Më në fund: Kjo është shishja e cila e ndalë zjarrin për një minutë

Samsung ka ndërtuar një shishe, në formë të vazos së luleve, e cila përveç funksionit dekorativ që ka luan edhe një rol shumë të rëndësishëm, transmeton Gazeta Metro.


Vazoja mund të përdoret në raste emergjente, pasi në raste të zjarrit, sapo e gjuani ajo e ndalë atë.

Ajo është ndërtuar nga gjigandi teknologjik Samsung, dhe po konsiderohet si një pajisje shumë e qëlluar.

Vazoja është e mbushur me karbonat të kaliumit, dhe sapo e gjuani, ajo menjëherë e ndalë zjarrin.

Për më shumë, shikojeni videon më poshtë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë