Loading…

Më pak se gjysma e votuesve shqiptarë morën pjesë në zgjedhje

  • 26/06/2017 | 00:12

Më pak se gjysma e votuesve shqiptarë morën pjesë në zgjedhje

Pjesëmarrja e votuesve në zgjedhjet për legjislaturën e 9 të parlamentit shqiptar ka qenë në nivelin e 45 për qind të votuesve. Komisioni Qendror i zgjedhjeve ka sqaruar se jo të gjitha qendrat e votimit kanë dhënë të dhënat e plota.


Por në votimet e vitit 2013 kanë marrë pjesë 52.43 %, pra rreth 8 % më shumë nga votimet e zhvilluara në 25 qershor.

Por po ashtu dhe Komisionet e Votimit kanë qenë më të sakta në raportim duke përditësuar të dhënat thuajse të gjitha qendrat e votimit. teksa pritet që vetëm në përfundim të procesit të numërimit të votave të kmi të dhënat e plota mbi pjesëmarrjen në zgjedhje.

në listën e votuesve ishin 3.450.000 (tre milionë e katërqind e pesëdhjetëmijë) shqiptarë të cilët hodhën votën në 5362 qendra të votimi.

Lexo edhe Pamje që dëshmojnë se kutitë e votave në Shqipëri s’janë të sigurta. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë