Loading…

Me pasaportë të tjetërkujt tentoi të fluturojë nga Prishtina drejt Gjermanisë

  • 27/08/2017 | 12:20

Me pasaportë të tjetërkujt tentoi të fluturojë nga Prishtina drejt Gjermanisë

Policia Kufitare e Kosovës ka ndaluar një person nën dyshimin se ka tentuar të udhëtojë nga Aeroporti i Prishtinës për në Hanover.


Sipas Policisë, gjatë kontrollit të dokumenteve i dyshuari  ka prezantuar një pasaportë serbe, e cila  besohet se i përket dikujt tjetër.

Të dyshuarit i është anuluar fluturimi dhe rasti vazhdon në procedurë te rregullt.

Rasti, i cili po trajtohet si keqpërdorim i dokumentit, ka ndodhur dje rreth orës 15:00.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë