Loading…
Me patate dhe jogurt humbni 5 kilogram për pak ditë
  • 13/09/2018 | 18:27

Me patate dhe jogurt humbni 5 kilogram për pak ditë

Për të humbur deri në 5 kilogram për vetëm tre ditë, nutricionistët rekomandojnë një dietë të shpejtë me patate dhe jogurt.


Me këtë dietë, ju konsumoni shumë pak kalori, por për shkak të patateve ju do të ndjeneni të ngopur, transmeton gazetametro.net.

Dita 1

Mëngjesi: 1 patate të zie pa kripë, 1 gotë jogurt.

Dreka: 2 patate të ziera pa kripë, 1 gotë jogurt.

Darka: 2 gotë jogurt.

Dita 2

Mëngjesi: 1 gotë jogurt.

Dreka: 2 patate të ziera pa kripë, 1 gotë jogurt .

Darka: 1 patate e gatuar pa kripë, 1 gotë jogurt.

Dita 3

Mëngjesi: 1 patate e gatuar pa kripë.

Dreka: 1 patate e gatuar pa kripë, 1 gotë jogurt.

Darka: 1 gotë jogurt.

E RËNDËSISHME: Dieta është shumë e rreptë dhe nuk rekomandohet për njerëzit që praktikojnë aktivitetin fizik dhe kanë probleme shëndetësore.

Ju nuk duhet të mbani dietën për më shumë se 3 ditë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë