Loading…

Me PDK’në apo VV’në në balotazh: LDK konfirmon vendimin zyrtar të degës në Prizren

  • 02/11/2021 | 20:50

Me PDK’në apo VV’në në balotazh: LDK konfirmon vendimin zyrtar të degës në Prizren

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), dega në Prizren ka njoftuar se nuk do të përkrahë asnjërin nga kandidatët për kryetar të Prizrenit, shkruan Gazeta Metro.

Lajmin e konfirmoi vet LDK, me anë të një komunikate për media.

Aty thuhet se kryesia e LDK’së në Prizren, në mbledhjen që ka mbajtur sot ka vendosur që të mos i bashkohet asnjërit kandidat për kryetar të Prizrenit.

“Ne takimin qe sapo mbajtëm, kryesia e LDK-se ne Prizren, vendosi qe te mos i bashkohet asnjërit kandidat për kryetar te Prizrenit. Qytetaret e Prizrenit, përfshi edhe simpatizantët e votuesit tanë, do ta kenë rastin ti dëgjojnë edhe njëherë programet qeverisëse te dy kandidateve përgjatë fushatës se balotazhit dhe ne baze te tyre te vendosin lirshëm se ku ta japin votën e tyre”, thuhet në njoftim.

Më poshtë postimi i plotë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë