Loading…

Me serbët nuk është diskutuar për ushtrinë (Video)

  • 20/03/2017 | 20:18

Me serbët nuk është diskutuar për ushtrinë (Video)

Serbët e Kosovës ankohen se koalicioni qeveritar nuk ka qenë i hapur me Listën Serbe.


Ndërkohë, në një anë shefi i Listës serbe Sllavko Simic, e në tjetrën deputeti nga kjo pakicë Nenad Rashic, dëgjuan fjalimin e Presidentit Hashim Thaci, për themelimin e Ushtrisë, e cila nuk po mund të bëhet me ndryshime Kushtetuese pikërisht për shkak të refuzimit të “Listës serbe”.

nenadi

Rashiq, që ishte ministër në njërën nga Qeveritë e Thaçit kur ishte kryeministër thotë se po çuditet me qëndrimet e kreut të shtetit, në relacionin mes serbëve dhe Ushtrisë.

Duke mos e precizuar saktë qëndrimin e tij, Rashiq, akuzon partnerët e koalicionit PDK-LDK se nuk janë aspak të hapur karshi “Listës së tyre, si partnert i tretë në martesën politike qeverisëse”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë