Loading…

Me shkrimin e fundit, Hamiti lë të kuptohet se është për ndryshim të pushtetit në Prishtinë dhe në Prizren

  • 02/11/2021 | 22:15

Me shkrimin e fundit, Hamiti lë të kuptohet se është për ndryshim të pushtetit në Prishtinë dhe në Prizren

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Muhamet Hamiti ka shkruar një status të shkurtër për rundin e dytë të zgjedhjeve lokale, shkruan Gazeta Metro.

Në këtë postim të fundit në Facebook, Muhamet Hamiti, ka lënë të kuptohet është për ndryshim të qeverisjes në Prishtinë dhe Prizren.

“Për ndryshim të pushtetit në Prishtinë dhe në Prizren, në kryeqytetin e Republikës sonë dhe në kryeqytetin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit”, ka shkruar ai.

Në Prishtinë, balotazhi zhvillohet në mes të Arben Vitisë së VV’së dhe Përparim Ramës së LDK’së, ndërsa në Prizren në mes të Shaqir Totaj të PDK’së dhe Mytaher Haskukës së VV’së. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: i[email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë