Loading…

Media suedeze jep lajmin për të pranishmit në Friends Arena: Ndaj Kosovës pritet të jenë rreth 45 mijë tifozë në stadium

  • 09/10/2021 | 15:40

Media suedeze jep lajmin për të pranishmit në Friends Arena: Ndaj Kosovës pritet të jenë rreth 45 mijë tifozë në stadium

Suedia dhe Kosova do të përballen sonte në Friends Arena në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror ‘Katari 2022’.

Kjo do të jetë ndeshja e tretë që dy ekipet kombëtare përballen mes vete, ku në dy të parat suedezët kanë triumfuar 1-0 dhe 0-3.

Takimi i sontëm zhvillohet në stadiumin Friends Arena në Solna, ku pritet një numër i madh i tifozëve.

Mediumi suedez, ‘Fotbollskanalen.se’, ka shkruar se në takimin Suedi – Kosovë pritet të jetë prezent 45 mijë tifozë.

Ky është numri më i madh i tifozëve që ka mbledhur Kombëtarja e Suedisë në këtë kampanjë kualifikuese, pasi ndaj Spanjës nuk u lejuan të futën në stadium më shumë se 16,901 tifozë.

Megjithatë të gjithë këta tifozë nuk do të jenë suedez, pasi shumë nga ta janë edhe shqiptarë.

Tifozë shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në Suedi kanë siguruar tanimë bileta për këtë sfidë, por edhe nga shtetet tjera si Danimarka, Finlanda e Norvegjia kanë udhëtuar drejt Solnas për ta përkrahur nga afër Kosovën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë