Loading…
Mediat bullgare në panikë: Një sfidë e rëndë, kombëtarja jonë do të përballet me ekipin plot inspirim të Kosovës
  • 25/03/2019 | 09:44

Mediat bullgare në panikë: Një sfidë e rëndë, kombëtarja jonë do të përballet me ekipin plot inspirim të Kosovës

Kosova sot do të zhvillojë ndeshjën kualifikuese për në ‘Euro 2020’, ku përballë do të ketë kombëtaren e Bullgarisë, transmeton Gazeta Metro.


Ndonëse do të jetë ndeshja e parë e Kosovës për këtë kampionat, përfaqësuesja po konsiderohet si ekip plot inspirim, duke marrë parasysh që nuk ka pësuar humbje që nga tetori i vitit 2017.

E të rëndë përballjen me Kosovën po e konsiderojnë edhe mediat bullgare, të cilat kanë shkruar se kjo do të jetë një sfidë kogja e vështirë për kombëtaren e tyre.

“Vetëm një hap i gabuar do të ulte shancet e ekipit për t’u kualifikuar në Euro 2020. Sidomos në këtë përballje me Kosovën e inspiruar”, shkruan Agjencia e Lajmeve të Sofias.

Kujtojmë se Kosova është në një grup me Anglinë, Çekinë, Malin e Zi dhe Bullgarinë.

Ndërsa, ndeshja me këtë të fundit do të zhvillohet sot nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë