Loading…

Mediat kontribuan në çlirimin e Kosovës

  • 03/05/2017 | 21:20

Mediat kontribuan në çlirimin e Kosovës

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka uruar të gjithë punonjësit e mediave dhe gazetarët  Kosovës, për ditën botërore të lirisë së shtypit.


Mustafa ka vlerësuar se përparimi i pavarësisë së mediave u konfirmua së fundi edhe nga raporti i Freedom House, si dhe, siç ka thënë ai, shumë mekanizma tjerë të besueshëm ndërkombëtarë.

“Mediat dhanë kontribut të pazëvendësueshëm në çlirimin e Kosovës, arritjen e pavarësisë, ndërtimin e shtetit dhe fuqizmin e shtetësisë”, ka shkruar i pari i LDK’së, përcjell gazetametro.net

Kryeministri tha se “mediat e lira dhe profesionale janë sot partner i zhvillimit ekonomik, proceseve integruese euroatlantike dhe fuqizimit të shtetit të së drejtës e luftës kundër dukurive negative”. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë