Loading…

Mediat serbe i gëzohen djegies së katedrales ‘Notre Dame’, thonë se e kanë nga Zoti

  • 15/04/2019 | 23:55

Mediat serbe i gëzohen djegies së katedrales ‘Notre Dame’, thonë se e kanë nga Zoti

Pas tragjedisë që ndodhi sot në France, mediat serbe kanë bërë lajme duke shpërndarë urrejtje, kur nga ana tjetër bota po bashkë-ndjenë me këtë tragjedi, transmeton Gazeta Metro.


Gati se në të gjitha lajmet që kanë raportuar për ngjarjen në Paris, mediat serbe kanë shkruan se “Zoti e ka ndëshkuar për vendosjen e flamurit të Kosovës brenda saj”.

“Dënimi i merituar nga Zoti erdhi për pasqyrimin e flamurit të Kosovës në Katedrale” shkruan Informer.

Kjo vjen si pasoj e asaj që flamuri i Kosovës kishte qëndruar krahë flamujve tjerë brenda katedrales “Notre Dame”, dhe pikërisht për këtë arsye serbët po thonë se “Zoti i dënoi për këtë”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë