Loading…
Mediat serbe: Një herë na vunë taksën, tani Ushtria vjen si ‘Qershia mbi tortë’ për Kosovën
  • 14/12/2018 | 08:45

Mediat serbe: Një herë na vunë taksën, tani Ushtria vjen si ‘Qershia mbi tortë’ për Kosovën

Edhe mediat serbe i janë pajtuar me realitetin se, Transformimi i Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri do të bëhet sot.


Siç shkruan ‘Blic’, ushtria e Kosovës po bëhet dhe askush nuk mund ta ndalë atë, përcjell gazetametro.net.

Tuje,’Blic’ shkruan se e gjithë kjo po ndodh në kohën e tensioneve në raportin Prishtinë-Beograd, tensione këto që u ngritën pas vendimit të Qeverisë kosovare për taksën 100 % ndaj produkteve serbe.

Ndërsa, formimin e Ushtrisë po e konsiderojnë si ‘Qershi mbi tortë’ për Kosovën.

Ndërkohë, Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare ku do të votohen tre projektligjet që FSK-në e shndërrojnë në ushtri./Gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë