Loading…

Medvedev: Arrestimi i Putinit do të thotë shpallje lufte

  • 23/03/2023 | 09:21

Medvedev: Arrestimi i Putinit do të thotë shpallje lufte

Perëndimi urren pavarësinë e Rusisë dhe Kinës dhe dekadat e ardhshme nuk do të jenë të qeta, pasi po përpiqet të shpërbëjë Federatën Ruse në shtete më të vogla dhe më të dobëta, tha në një deklaratë sot ish-presidenti rus Dmitry Medvedev.


Gjatë një interviste me agjencinë ruse të lajmeve TASS, Medvedev tha se Ukraina ishte pjesë e “Rusisë së Madhe” dhe shtoi se ai nuk shihte asnjë perspektivë për të përmirësuar marrëdhëniet e Moskës me qeveritë perëndimore në të ardhmen e afërt.

“Unë besoj se në një moment situata do të stabilizohet dhe komunikimet do të rikthehen, por sinqerisht besoj se deri atëherë një pjesë e madhe e këtyre njerëzve (përfshirë liderët aktualë perëndimorë) do të kenë dalë në pension dhe disa do të kenë vdekur,” shtoi ai.

Medvedev, sot nënkryetari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Rusisë, shtoi se nëse ndonjë vend përpiqet të vazhdojë me arrestimin e Presidentit Vladimir Putin , në bazë të urdhër-arrestit të lëshuar kundër tij nga Gjykata Penale Ndërkombëtare, kjo do të jetë konsiderohet në Moskë si shpallje lufte.

Më të fundit
...

  • 02/06/2023 | 04:01
...

  • 02/06/2023 | 04:00
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë