Loading…

Mehaj: FSK vlerësohet si institucioni më i besueshëm nga qytetarët e Kosovës

  • 27/10/2021 | 17:23

Mehaj: FSK vlerësohet si institucioni më i besueshëm nga qytetarët e Kosovës

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, e ka marrë një lajm jashtëzakonisht të mirë në vizitën e tij që po e zhvillon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Mehaj tha se sipas një ankete të realizuar nga Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë.

Ai tha se Forcat e Sigurisë vlerësohet si institucioni më i besueshëm i sigurisë nga qytetarët e Kosovës.

“FSK, vlerësohet institucioni më i besueshëm i sigurisë nga qytetarët e vendit.Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) konfirmon se Forca e Sigurisë së Kosovës edhe këtë vit doli të jetë institucioni më i besueshëm i sigurisë në vend për qytetarët e Kosovës, me nivel edhe më të lartë se viteve tjera, me 82% të besueshmërisë qytetare”.

I pari i mbrojtjes në Kosovë shtoi se ky është pasqyrim i zbatimit të duhur të objektivave me përkushtim të lartë udhëhequr nga parimi i transparencës dhe llogaridhënies të plotë të Ministrisë së Mbrojtjes dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës.

“Ky rezultat padyshim është pasqyrim i zbatimit të duhur të objektivave me përkushtim të lartë udhëhequr nga parimi i transparencës dhe llogaridhënies të plotë të Ministrisë së Mbrojtjes dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë