Loading…

Mehmet Ibrahimi nënshkruan kontrate me Leipzigun

  • 26/02/2021 | 12:28

Mehmet Ibrahimi nënshkruan kontrate me Leipzigun

Lojtari kosovar, Mehmet Ibrahimi, ka nënshkruar kontratë profesionale me klubin gjerman, Leipzig.

Kjo u bë e ditur përmes rrjeteve sociale, ku klubi i RB Leipzigu ka njoftuar se ka firmosur kontratë profesionale deri në vitin 2022 me sulmuesin anësor.

18 vjeçari është pjesë e akademisë se Leipzig që nga viti 2017.

Mehmeti gjatë këtij sezoni ka luajtur me grupin e te rinjve te këtij klubi dhe ka shënuar 3 gola ne gjithsej 5 ndeshje.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë