Loading…

Memli Krasniqi: Të ofrojmë mbështetje dhe politika gjithpërfshirëse për personat me aftësi të kufizuara

  • 03/12/2021 | 12:36

Memli Krasniqi: Të ofrojmë mbështetje dhe politika gjithpërfshirëse për personat me aftësi të kufizuara

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuara, u shpreh se personat me nevoja të veçanta kanë nevojë për mbështetje, trajtim jo diskriminues dhe politika inkluzive të institucioneve lokale dhe qëndrore.


Në një postim në Facebook, Krasniqi thotë se njerëzit me nevoja të ndryshme, kanë të drejta të barabarta sot dhe secilën ditë.

“Një shoqëri demokratike dhe me standarde evropiane, çfare synojmë ta kemi, e ka për obligim që të respektoj dhe të avancoj të drejtat e personave me nevoja të veçanta për shkollim, punësim, shërbime shëndetësore, mirëqenie sociale e për çdo fushë tjetër”, shkruan Krasniqi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë