Loading…

Mendoni për studentët e bizneset para se të vendosni për votën për demarkacion

  • 07/05/2017 | 13:43

Mendoni për studentët e bizneset para se të vendosni për votën për demarkacion

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, në prag të seancës për votimin e Demarkacionit u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të votojnë.


Sipas Hotit, qytetarët e Kosovës në veçanti studentët e bizneset, po i vuajnë pasojat e mos-liberalizimit të vizave.

“Studentët kosovarë humbin mundësinë për pjesëmarrje në konferenca apo për vizita akademike si shkak i procedurave për marrje të vizave. Bizneset kosovare humbin miliona në pamundësi të lëvizjes lirshëm në tregun e madh të BE-së për shkak të vizave”, ka thënë Hoti përmes një postimi në facebook.

“Të gjithë deputetët, pozitë dhe opozitë, le të marrin parasysh këto kur të vendosin për votën e tyre lidhur me demarkacionin”, ka përfunduar Hoti.

Kujtojmë se kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar se ratifikimi i marrëveshjes për demarkacion të kufirit me Malin e Zi do të del për votim në Kuvend nesër./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë