Loading…

Menduh Thaçi kapet duket shkatërruar bilborde të ASH-së

  • 30/09/2021 | 16:04

Menduh Thaçi kapet duket shkatërruar bilborde të ASH-së

Deputeti aktual nga partia politike PDSH, Menduh Thaçi, ka marrë pjesë në një akt vandal në Tetovë mbrëmë vonë, thonë burime për Sloboden Pecat.


Sot në orën 01.50 h. në SPB-Tetovë u raportua se në rrugën “Ilindenska” nga disa persona që drejtonin një PMV “Golf” dhe një PMV “Audi” të zezë me xham të ngjyrosur, Posterat u grisën, dhe pranë stacionit të karburantit të “Makpetrol” kishte një tabelë të thyer në të cilën ishte shfaqur kandidati për kryetar të partisë politike Aleanca e Shqiptarëve.

Pas masave të marra në afërsi të UPS -së, automjetet janë ndalur dhe gjatë identifikimit është konstatuar se Menduh Thaçi (deputeti aktual nga partia politike PDSH) është në PMV “Audi”. Pas konsultimit me Prokurorin Publik, personat lirohen menjëherë, dhe pas marrjes së masave të duhura, ngjarja do të procedohet sipas një procedure të rregullt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë