Loading…

Mëngjes i shpejtë dhe i shëndetshëm

  • 14/08/2022 | 09:36

Mëngjes i shpejtë dhe i shëndetshëm

Mëngjeset nganjëherë mund të jenë paksa nxitëse.


Përgatisni një grumbull të këtyre biskotave granola pa sheqer të shtuar paraprakisht për një mëngjes të shëndetshëm në lëvizje.

Ngroheni furrën në 200C. Përzieni tërshërën, qershitë, boronicat dhe farat (sipas dëshirës – psh fara liri) së bashku në një tas. Derdhni gjalpë të shkrirë dhe përzierjeni tërësisht për të siguruar që masa është e dendur.

Në një tas të veçantë, vendosni copa banane she shtypni me një pirun, pastaj i shtoni në përzierjen me tërshërë dhe përzieni mirë.

Përhapni përzierjen në një tepsi 30x20cm dhe piqni në furrë për 20 deri në 25 minuta.

Pasi të jetëgatuar transferojeni në një vend tjetër për të ftohur.

Prejeni në gjashtë copë dhe mëngjesi juaj është gati.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë